Loudalka s rodinouVytisknout stránku

 

Milé děti,

už mnohé z vás víte, že u Loudalky doma mají takový krásný zvyk. Večer se spolu  s rodiči a se sestřičkou modlí. Poděkují Pánu Bohu za všechno krásné a dobré, co od něj dostali, odprosí sebe navzájem i Pána Boha za své chyby a nakonec prosí, aby je i všechny lidi Pán Bůh ochraňoval a byl stále s nimi.  Zvláště se Loudalka těší na sobotu. To vždycky tatínek vezme Bibli a společně si v ní čtou to, co slyšíme pak v neděli při mši svaté.

Včera si Loudalka zapamatovala jednu divnou větu, která jí udělala velkou starost. Tu větu napsal sv. Pavel některým lenochům: „Kdo nechce pracovat, ať nejí.“ To jí nemohlo vlézt do té její želví hlavičky. Najednou dostala strach a řekla mamince: „Mami, já se tě musím na něco moc důležitého zeptat!“ „A na co, Loudalko?“ A z Loudalky to lezlo jako z chlupaté deky: „Mami, když já ještě nechodím do práce…“ „No a co má být?“ „No přece tatínek chodí do práce, ty taky chodíš někdy do práce, bráška se sestřičkou chodí do školy a já nikam nechodím. A když tedy nechodím do práce ani do školy, tak to nemůžu jíst? To přece nevydržím!“ A měla slzičky na krajíčku.

Maminka Želva se s tatínkem Želvákem pěkně zasmáli a řekli: „Milá Loudalko, nemusíš mít žádný strach. V Bibli je napsáno, že ten kdo nechce pracovat, ať nejí. Tedy ten, kdo je lenošný, do ničeho se mu nechce a nic nedělá. A vlastně i ty můžeš pracovat a ušetřit mamince spoustu práce. Co třeba si lépe uklízet hračky? To se ti moc nechce, viď? A přece je to důležitá práce, kterou můžeš mamince mnoho pomoci. Bratříček se sestřičkou chodí do školy. Musí se hodně učit. Také se jim nechce, ale je to jejich práce a tak se snaží.“

I vy, děti, můžete jako Loudalka hodně pomoci mamince a tatínkovi, když nebudete kňučet, že se vám do něčeho nechce, když si budete uklízet hračky a kdo už chodí do školy, se bude poctivě a svědomitě učit. Kdo má rád Pána Ježíše, není žádná bačkora, a něco taky vydrží.

sipka vpravoobsah