Loudalka s rodinouVytisknout stránku

 

Milé děti,
včera večer u Loudalky doma se všichni sešli, sedli si ke stolu a povídali si. Tatínek potom vzal velikou a důležitou knihu – Bibli – otevřel ji a četli si příběh o Pánu Ježíši. Loudalce se ten příběh moc líbil a zapamatovala si ho. Bylo to o jednom celníkovi, který se jmenoval Zacheus. Nikdo ho neměl rád, protože šidil lidi o peníze. Navím byl mrňavý a všichni se mu posmívali. Zacheus byl nešťastný, že ho nikdo nemá rád.
Jednou měl jejich městem procházet Pán Ježíš a Zacheus o něm slyšel, že Ježíš má všechny lidi rád. Byl na něj moc zvědavý a chtěl ho vidět. Jenže jak byl malý, tak ho všichni odstrčili. Ale on na to vyzrál a vylezl na strom. Snad Ježíše uvidí.
A Loudalka je celá šťastná, jak to dopadlo. Protože Pán Ježíš nejen Zachea uviděl, ale také šel právě k němu na návštěvu domů. Zacheus byl rád a uvědomil si, kolik špatného provedl. Přemýšlel, jestli se to vůbec dá napravit a Pán Ježíš mu řekl, že se to určitě napravit dá. „Víš co, Pane Ježíši?“, řekl Zacheus, „polovinu svého majetku rozdám chudým a jestli jsem někoho ošidil, tak mu to nahradím čtyřikrát!“ Velmi se radoval z toho, že mu Pán Ježíš všechno špatné odpustil a že to mohl napravit.
Pán Ježíš říká nám všem, že i naše různé zlobení a lotroviny se dají napravit. Když jsme zlobili, dá se přijít za maminkou nebo tatínkem a poprosit je za odpuštění. Kdo něco vyvedl, určitě to může zase napravit tím, že bude hodný a dělá rodičům radost. Loudalka dobře ví, že mnohokrát zlobila, a proto je vděčná Pánu Ježíši za to, že ji naučil, že se to dá spravit.

sipka vpravoobsah