Loudalka s ovázanou hlavou

 

Vytisknout stránku

 

Milé děti,
možná si myslíte, že Loudalka je velká parádnice a má nějakou novou čepici. Jenže to není pravda, to má na hlavě jen nový obvaz a pod tím obvazem má velikánskou bouli. Víte, co se jí stalo?
Před týdnem sice moc slibovala, že si bude vzorně uklízet své hračky, ale vydrželo to jen pár dní. V pátek se jí do toho uklízení už ani trochu nechtělo. Nechala hračky rozházené po celém pokojíčku a když pak večer potmě utíkala za maminkou do kuchyně, zakopla o ty své rozházené hračky a skoulela se dolů ze schodů. Jak to dopadlo, to už víte – na hlavě jí vyrostla ona veliká boule, za kterou se Loudalka stydí. Když se podívala do zrcadla, tak nevěřila vlastním očím, jak vypadá. „To jsou ale ošklivé hračky! Za to mohou ty hrozné ošklivé hračky!“ začala naříkat Loudalka. Maminka se přísně zeptala: „Opravdu za to mohou ty hračky? Kdyby byly uklizené na svém místě, tak se ti nic nestalo. Když jsou tedy tak ošklivé, tak je zítra všechny vyhodíme!“ Ale Loudalka hned začala křičet: „Ne, to ne, moc prosím, mami, nevyhazujte ty moje hračky, opravdu ne!“ „Tak kdo za to tedy může?“ zeptala se maminka. „Ach jo, asi já…“ zašeptala Loudalka. „Asi?“ zeptala se ještě jednou mamka. „Ne, určitě za to můžu já, protože jsem tě neposlechla a neuklidila. Kdybych tě, mami, poslechla, tak se to nestalo.“ A maminka povídá: „To je dobře, že jsme na to společně přišly, kdo za to může. A teď už nefňukej, boule se zahojí a příště budeš určitě poslušnější.“

Tak je to, milé děti, s námi se všemi. Mnohé z toho, co se nám na světě nelíbí, jsme si zavinili my lidé tím, že neposloucháme Pána Boha a svádíme to na jiné. Pán Ježíš nás naopak učí Pána Boha poslouchat a důvěřovat mu ve všem. Je to moc dobře, že nás to Pán Ježíš tak učí. (Nemá někdo na hlavě taky bouli…?)

sipka vpravoobsah