Loudalka se srdickem

Vytisknout stránku

 

Milé děti,

podívejte, co si to dnes Loudalka vzala? Ano, je to velké srdíčko. Proč asi? Myslíte, že je zamilovaná? To ne. Je to kvůli něčemu jinému. Její maminka a tatínek dnes mají velký svátek. Je to právě 10 roků, co měli svatbu a slíbili si, že se budou mít celý život rádi, budou na sebe hodní a nikdy se neopustí. Loudalka děkuje Pánu Bohu za to, že má takové prima rodiče, kteří ji mají rádi a starají se o ni. Dlouho přemýšlela, jaký jim dá krásný dárek. Vyrobila jim tohle srdíčko, aby mamce a taťkovi připomínalo, že je má Loudalka také ráda. Ale potom jí napadlo, že asi nejlepším dárkem pro maminku a tatínka bude, když bude hodná a že tedy dnes žádným zlobením rodičům ten krásný svátek nepokazí.

Dnes také slavíme velký svátek všichni - připomínáme si Svatou Rodinu - Pannu Marii, svatého Josefa a Ježíška. Všichni se měli moc rádi, nehádali se a pomáhali si. A protože spolu krásně žili, tak v den jejich svátku mnozí rodiče vzpomínají na den své svatby a znovu si slibují, že se budou mít rádi a budou na sebe hodní.

Myslím, děti, že i vy můžete Pánu Bohu poděkovat za hodné rodiče. Ten dnešní svátek jim nepokazte žádným zlobením a snad i vy - tak jako želvička - přijdete na to, že tím nejkrásnějším dárkem pro vaše rodiče bude, když budete hodnými kluky a hodnými děvčátky.

sipka vpravoobsah