Loudalka s rodinou

 

Vytisknout stránku

 

Milé děti,

hrajete rádi „Člověče, nezlob se“? Loudalka má tuto hru velmi ráda. Včera dopoledne byla u Breptalky na návštěvě a hrály „člověče“ spolu, jenomže Breptalka házela kostkou jak jí napadlo, nepočítala puntíky, nečekala, až jí padne šestka,… zkrátka nedodržovala pravidla hry. A Loudalka se začala zlobit: „Tak takhle to nejde, to je úplně pokažená hra!“

Když se vracela s maminkou domů, čekali na křižovatce na červenou, protože už dobře ví, že když svítí červená, tak se musí čekat. Najednou se ozvala velikánská rána a když se s maminkou ohlédly, viděly, že se srazila dvě auta. Pan řidič neposlechl semafor a jel na červenou. Spěchal a kvůli němu se hodně zdrželi a ještě museli do nemocnice. Loudalka viděla, že když se nedodržují pravidla na silnici, tak se může stát moc zlého a ještě si navzájem můžeme hodně ublížit.

Doma u večeře to Loudalka řekla všechno taťkovi: „Breptalka pokazila hru, nedodržovala žádná pravidla! A když jsme šly s mamkou domů, tak jel jeden pan řidič na červenou a auta se srazila!“ A tatínek jí vysvětlil velmi důležitou věc: „Tak jako se musí dodržovat pravidla při hře i na silnici, tak i nám všem dal Pán Bůh pravidla správného života, abychom byli šťastni a zbytečně si neubližovali. A je třeba je znát a dodržovat.“ A nakonec tatínek své želvičce slíbil, že si budou spolu o těchto pravidlech správného života vyprávět a budou se je spolu učit. Loudalka už je celá nedočkavá. Prý je těch pravidel deset, a ona se už těší, že je bude všechny dobře umět.

sipka vpravoobsah