Vánoční betlém

 

 

Vytisknout stránku

 

Milé děti,

Loudalka bude mít za měsíc narozeniny. Už je to velká slečna. Bude jí 5 roků. Maminka na její narozeniny upeče krásný sladký dort a na tom dortu bude hořet 5 svíček. Bude to velká sláva. Ale dnes máme ještě větší slavnost. Dnes slavíme narozeniny Pána Ježíše. U Loudalky doma se po celý advent poctivě na vánoce připravovali a želvička byla dnes celý den velmi hodná a moc se těší na večer, až všichni doma usednou ke sváteční večeři, spolu se všichni pomodlí a pak už budou u krásně ozdobeného stromečku, a asi tam budou nějaké dárky. Na ty se Loudalka těší také. Všechna ta veliká sláva je kvůli Pánu Ježíši, že se nám narodil v městečku Betlémě.

I u Loudalky mají postavené jesličky a určitě dobře víte, kdo v nich je: je tam Panna Maria, Ježíšova maminka, je tam sv. Josef, který Ježíše ochraňoval, jsou tam pastýři a ovečky, ale tím nejdůležitějším je malý Ježíš. Byl také tak malý jako vy, měl maminku, která ho měla moc ráda. Měl hodného ochránce sv. Josefa a nejvíc ho měl rád jeho tatínek - Pán Bůh. Když vyrostl vyprávěl lidem mnoho krásného o Pánu Bohu, o tom, že nás má všechny moc rád. Učil nás odpouštět si a mít se navzájem rádi.

Loudalka celá nadšená řekla: „Maminko, je tak krásné a prima, že můžeme slavit vánoce.“ A maminka si pěkně sedla s Loudalkou na gauč a začala jí vyprávět: „To proto, že nás dobrý Pán Bůh má tolik rád. Stvořil pro nás krásný svět, aby se nám na něm líbilo. Líbí se nám třeba když jsou vánoce, když nás maminka a tatínek mají rádi, když dostaneme od maminky pusu, když maminka upeče dobrou buchtu, to všechno je krásné. Ale na světě se nám také něco nelíbí, protože lidé svět pokazili tím, že Pána Boha neposlouchají. Třeba když se hádáme, nebo říkáme ošklivá slova, nebo zlobíme a maminka s tatínkem jsou smutní ... to není hezké. Pán Bůh však lidem slíbil, že jim pošle Zachránce, který je naučí opět správně žít a udělá lidi šťastnými. A tak nám poslal jako zachránce svého Syna Ježíše. Vybral mu hodnou maminku, Pannu Marii. Dal mu hodného ochránce, sv. Josefa.“

Co myslíte, děti, zlobil někdy Pán Ježíš maminku? Říkal ošklivá slova nebo někdy lhal? A pomáhal mamince? Měl rád svého Otce, Pána Boha a modlil se? Tak se snažme, ať jsme mu podobní, jako jeho nejlepší kamarádi a přátelé.

sipka vlevosipka vpravoobsah